NE MUTLU BİZE

2015-11-03 17:58:00

          Geçtiğimiz pazar günü yani 1 Kasım da milletimiz vekillerini seçmek üzere sandık başına gitti ve neticeye bizler gibi çoğunluğu alan AKP'liler bile şaşırdı (bunu televizyonlardan Bilal oğlumuz itiraf etti). Çoğunluk ortaya yine koalisyon gerektirecek bir sonuç çıkacağını düşünerek ve "acaba üçüncü bir seçime gidermiyiz" kaygıları yaşarken; bizim imanı kuvvetli milletimiz AKP'yi tek parti hükümeti kurmak üzere görevlendirdi. CHP'nin dürüst ancak bir o kadar da bürokratlıktan kopupta halkın dilini konuşamayan başkanı, ne HDP'nin "Seni Başkan yaptırmayacağız" söylemlerinin yanı sıra Türkiyelileşme sevdası bir işe yaramadı. MHP'ye gelince: "Eskilere rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı" sözünü ben söylemedim, atalarımız söylemiş ben masumum. Ancak; MHP'liler üzülmesinler yine geçmişte yaptıkları gibi AKP'ye koltuk değneği olup, milletvekillerini Anayasayı değiştirmek üzere AKP' nin emrine vermekte tereddüt etmeyip Erdoğandan "Aferini" alacaklardır. Şimdiden kutluyorum.

            Anlayamadığım 7 Haziran dan sonra bir anda artan terörle onlarca evladımız şehit edilerek ailelerinin ocağına ateş düşerken, seçimden birkaç gün önce ve seçim sonrasında terör bıçakla kesilir gibi nasıl bitti. Anlayabilen veya nedenini bilen bana söylesin. Çünkü ben Öğretim Görevlisi Mimar cahil bir hatunum.

           Neyse konuyu dağıtmayayım da neticeyi yazmaya çalışayım. Çoğunluğu namaz kılan, oruç tutan, harama el uzatmayan, vatandaşın parasını çarçur edip ayakkabı kutularında, elbise torbalarında, kasalarda stoklayan ve ihtiyacı olan vatandaşlara erzak ve nakit yardımı yapan bir parti ülkemizi idare edecek. Biz böyle bir idareyi hak ediyoruz ki Ne Mutlu Türk Milletine. Hayırlı uğurlu olsun.

 

21
0
0
Yorum Yaz